Tropical Islands   Leave a comment


Mieszkam w  pięknym miejscu,  cudnym do zwiedzania. Mam też niedaleczko bardzo do jednego z cudeniek Europy – sztucznej wyspy tropikalnej. Cudeńko mieści się pod małą niemiecką miejscowoscią Staakow, jest tam bardzo wygodny dojazd autostradą, rownież z Polski. Od Berlina pół godzinki drogi, od granicy polskiej godzinka.

To co – wchodzimy?

Czekają już wygodne leżaczki, każdy może być nasz, po prostu rzucamy na niego ręcznik i układamy się wygodnie.

Kiedy tylko wygodnie się ułożymy, przed sobą mamy jeden z wielkich basenów, zwany Morzem Południowym . Woda fantastyczna – niebieściutka, przejrzysta i z gwarantowaną temperaturą co najmniej 28*C. W praktyce najczęściej około 31 – 32*C.

Ciśnienie wody w wodospadach jest tak olbrzymie, że nie da się stać pod tą lejącą się kaskadą wody. Ale za to da się pysznie bawić w tryskających z dna gejzerach wody pod ciśnieniem, można wypocząć w zakolach basenu, gdzie uruchamiają się dysze masażerów jak w jacuzzi, czy powalczyć z silnym prądem wody w specjalnym “ślimaku”. No i są, oczywiście, prawdziwe jacuzzi – woda o temp. takiej jak w wannie kąpielowej i te bąbelki… Fantastyczny relaks.

Na zdjęciu jest spokojnie i pusto – tak jest na Tropical Islands w poniedziałki przed południem – warto właśnie wtedy się wybrać, cały obiekt będzie prawie wyłącznie nasz.

Pewnie już się zorientowaliście, że po kąpieli zabrałam Was na spacer po części zwanej Lasem Deszczowym. Są tu imponujące rośliny i zwierzęta, dojrzewają owoce tropikalne, żyją ryby i żółwie, a także mnóstwo kolorowych ptaków tropikalnych. Spacer po lesie deszczowym to prawdziwa przyjemność, można tu zobaczyc hibiskusy, kwitnące bananowce (pojęcia nie miałam, że mają tak piekne kwiaty ), chińskie róże i mnóstwo innych drzew, krzewów i roslin, których nie umiem nazwać.

Kiedy przejdziemy przez Las Deszczowy, naszym oczom ukazuje się kolejny basen – doskonały do zjeżdżania długą ślizgawką – zabawa gwarantowana!

Przez gąszcz kwitnących bananowców dochodzimy tutaj:

Blisko tego miejsca są restauracje – ceny nie są niskie, ale może ktos zechce się posilić. Teoretycznie nie można na Tropical Islands przynosić swojego jedzenia i picia, praktycznie – wiecie, jak to jest, każdy ma wałówkę i już.

Kto ma ochotę, może spróbowac lotu balonem – na niewielką wysokość.

Warto zostac na wyspie do wieczora i wcześniej zająć sobie dobre miejsce siedzące na szerokiej piaszczystej plaży, aby obejrzeć wieczorny show, który odbywa się na scenie na wodzie, a zaczyna się około godziny 19.00. Pokaz pełen jest światła, kolorów, tańca i pięknie to wyglada w scenerii mórz południowych.

A po zakończeniu show można dalej korzystać z uroków kąpieli – a wyspa wygląda nawet piękniej niż za dnia.

Zagladajcie więc do nas, bo warto. Wierzcie mi, ze odkryłam przed Wami zaledwie drobną część uroków tej wyspy…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: